BeeLine Reader, ekranda okumayı daha kolay ve daha hızlı hâle getirir. BeeLine Reader, düz siyah metin kullanmak yerine, metinleri, okumanız sırasında dikkat çekmeye yardımcı olan iyi tasarlanmış bir renk gradyanından faydalanarak görüntüler. Bu yeni görüntü biçimi Birleşmiş Milletler tarafından tanınmıştır ve dünya çapında 120 ülkedeki okuyucular tarafından kullanılmaktadır.

BeeLine Reader alternatif biçimi hakkında daha fazla bilgi

BeeLine Reader'ı personelinize ve öğrencilerinize tanıtmak için bu kaynakları kullanın.


LMS Bülteni veya Duyurusu

Yolda ders çalışıyor musunuz? Taşıtta bir şey okurken hareket hastalığı (taşıt tutması) sorunu mu çekiyorsunuz? Kurs dosyalarınızı BeeLine Reader biçiminde indirin. Kurs dosyalarınızın yanındaki simgeyi seçin ve menüden “Alternatif Biçimler”i seçin. Blackboard yardım sitesinde BeeLine Reader hakkında daha fazla bilgi edinin.


Genel e-posta (kısa)

Sayın Öğrenci,

Yolda ders çalışıyor musunuz? Taşıtta bir şey okurken hareket hastalığı (taşıt tutması) sorunu mu çekiyorsunuz? BeeLine Reader görsel takibe yardımcı olur. Artık hareket halindeyken ders çalışabilirsiniz. Kurs dosyalarınızı BeeLine Reader biçiminde indirin. Kurs dosyalarınızın yanında "Alternatif Biçimler"i seçmek için bir simge görürsünüz. BeeLine Reader biçimini seçin. Kullanılabilir Biçimlerin tam açıklaması için Blackboard yardım sitesini görüntüleyin veya ziyaret edin.


Genel e-posta (uzun)

Sayın Öğrenci,

[Kurum]; daha hızlı, daha kolay okumanıza yardımcı olabilecek yeni bir öğrenme aracına erişmemizi sağlayan ve Blackboard Ally tarafından yürütülen bir deneme programına katılmak üzere seçildi.

BeeLine Reader, düz siyah metin kullanmak yerine, metinleri iyi tasarlanmış bir renk gradyanından faydalanarak görüntüler. Bu gradyan, gözlerinizi metin boyunca adeta sürükleyerek daha hızlı ve daha verimli bir şekilde okumanıza yardımcı olur. Atlantic veya BeeLine Reader web sitesinde BeeLine Reader hakkında daha fazla bilgi edinebilir, nasıl çalıştığını etkileşimli bir tanıtım sunumu ile görebilirsiniz.

Bu yeni özellik zaten sizin kullanımınıza açık olduğundan, kurs materyallerinizde kullanabilirsiniz. Özelliğin nasıl kullanılacağını görmek için bu kısa videoyu izleyebilir veya aşağıdaki kolay adımları uygulayabilirsiniz:

  1. Kurs dosyasını indirirken Alternatif Biçimler'i seçin.
  2. Her web tarayıcısında ve her cihazda açılabilen gelişmiş bir HTML dosyasını indirmek için BeeLine Reader biçimini seçin.
  3. Dosyayı açın ve istediğiniz renk düzenini seçin.

BeeLine Reader ile ilgili düşüncelerinizi ve Blackboard Ally'da nasıl kullandığınızı bize mutlaka bildirin!


Uluslararası e-posta/ESL departmanı

Blackboard Ally tarafından yürütülen ve ELL öğrencilerimiz için özellikle yararlı olabilecek yeni bir öğrenme aracına erişmemizi sağlayan bir deneme programına katılmak üzere kurum olarak biz seçildik. BeeLine Reader olarak adlandırılan bu araç, Blackboard Ally'a entegre edildi ve bu özelliğe erişen ilk okullardan biriyiz.

BeeLine Reader, düz siyah metin kullanmak yerine, metinleri iyi tasarlanmış bir renk gradyanından faydalanarak görüntüler. Bu gradyan, okuyucunun gözlerini metin boyunca adeta sürükleyerek okumada akıcılığı ve anlamayı ileri seviyelere taşır. BeeLine Reader'ın özellikle ELL öğrencileri ile disleksi, ADHD veya diğer öğrenme güçlükleri olan öğrenciler arasında etkili olduğu kanıtlanmıştır.

BeeLine Reader'ın nasıl göründüğünü bu etkileşimli tanıtım sunumunda görebilirsiniz. Öğrencilerin kurs materyallerini okurken bu özelliği nasıl kullanabileceğini görmek için lütfen bu videoyu izleyin. 

Bunu Blackboard Ally ile paylaşabilmemiz için öğrencilerin başarı öykülerini veya diğer geri bildirimleri aktardığınıza lütfen emin olun.


E-posta atletizm akademik desteği

Blackboard Ally tarafından yürütülen ve atlet öğrencilerimiz için özellikle yararlı olabilecek yeni bir öğrenme aracına erişmemizi sağlayan bir deneme programına katılmak üzere kurum olarak biz seçildik. BeeLine Reader olarak adlandırılan bu araç, Blackboard Ally'a entegre edildi ve bu özelliğe erişen ilk okullardan biriyiz.

BeeLine Reader, düz siyah metin kullanmak yerine, metinleri iyi tasarlanmış bir renk gradyanından faydalanarak görüntüler. Bu gradyan, okuyucunun gözlerini metin boyunca adeta sürükleyerek okumada akıcılığı ve anlamayı ileri seviyelere taşır. BeeLine Reader, yoğun şekilde çalışan sporcu öğrencilerimizin daha verimli okumalarını sağlayabilir ve oyunlara gidip gelirken okumalarına yardımcı olabilir (özellik araçlarda okumayı çok daha kolay hale getirir). BeeLine Reader, görsel takip konusunda sorunlara neden olabilecek sarsıntılar veya diğer travmatik beyin yaralanmaları geçirenler için de çok yararlıdır.

BeeLine Reader'ın nasıl göründüğünü bu etkileşimli tanıtım sunumunda görebilirsiniz. Öğrencilerin kurs materyallerini okurken bu özelliği nasıl kullanabileceğini görmek için lütfen bu videoyu izleyin. 

Bunu Blackboard Ally ile paylaşabilmemiz için öğrencilerin başarı öykülerini veya diğer geri bildirimleri aktardığınıza lütfen emin olun.