Erişilebilirlik puanları

Ally, mevcut durumdaki ve yeni kurs içeriğinizin erişilebilir olup olmadığını kontrol eder. Ally, erişilebilirlik durumunu ölçmek için içeriğinize bir erişilebilirlik puanı verir. Her puan, sayısal bir değer ve bu sayıyı temsil eden renkli bir göstergeden oluşmaktadır.

Erişilebilirlik puanınızı normalde 15−90 saniye içinde görebilirsiniz. Karmaşık bir içeriğiniz varsa veya elinizde hepsi bir arada değerlendirilen çok fazla kurs içeriği varsa bu işlem daha uzun sürebilir.

Puanlamaya dâhil edilebilmesi için içeriğin bir kursa eklenmesi gerekir. Blackboard Learn kullanıyorsanız; puanlamaya dâhil edilebilmesi için İçerik Koleksiyonu'ndaki içerik ögelerinin bir kursa eklenmesi gerekir. İçerik Koleksiyonu'nda olup da bir kursa eklenmemiş olan ögeler, gözardı edilir.

Quin contingut comprova Ally?

Actualment, Ally comprova els fitxers en aquests formats:

Erişilebilirlik puanları, her dosyadaki sorunların önem derecesine göre belirlenmektedir. Düşük puan, dosyanın ciddi veya birden fazla erişilebilirlik sorunu olduğunu; yüksek puan da dosyada küçük erişilebilirlik sorunları olduğunu ya da hiç sorun olmadığını gösterir. Ally, %100'den düşük erişilebilirlik puanları için dosyanın erişilebilirliğini geliştirmeye yönelik önerilerde bulunur.


Puan simgeleri

Icones de puntuació d'accessibilitat d'Ally

Les puntuacions van de Baixa a Perfecta. Com més alta és la puntuació, menys problemes hi ha.

  • Baixa (0-33 %): s'ha de millorar! Hi ha problemes greus d'accessibilitat.
  • Mitjana (34-66 %): una mica millor. El fitxer és força accessible, però s'ha de millorar.
  • Alta (67-99 %): gairebé ho heu aconseguit. El fitxer és accessible, però es pot millorar encara més.
  • Perfecte (100 %): perfecte! Ally no ha identificat cap problema d'accessibilitat, però encara hi podeu fer algunes millores.

Puanınızı yükseltin

Erişilebilirlik puanınızı öğrendikten sonra, puanı yükseltmek için erişilebilirlik sorunlarını incelemeye ve içeriğinizi iyileştirmeye başlayabilirsiniz. Belgelerin erişilebilir olması, hedef kitlenin tamamına ulaşabilmek için önemlidir. Ally, yaygın sorunları anlamak ve kurs dosyalarınızı geliştirmek için gereken araçları size sağlar.

LMS'nizde kurum raporuna gidin. Erişilebilirlik sorunları tablosunda erişilebilirlik sorunu olan bir kurstaki belirli bir içerik ögesini bulun. Geri bildirim panelini açmak için içerik ögesinin erişilebilirlik puanı göstergesini seçin.

Bu özellik, varsayılan olarak devre dışı bırakılmıştır. Açtırmak için, Behind The Blackboard'dan bir talep gönderin. Bu özellik, yalnızca LMS'den kurum raporuna erişirken kullanılabilir ve doğrudan erişim URL'sini kullanırken mevcut değildir.

Puanınızı yükseltme hakkında daha fazla bilgi