Bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda bir web tarayıcısı kullanarak Blackboard Learn'de oturum açabilirsiniz.

Blackboard'a erişmek için şunlar gereklidir:

  • Kurumunuzun Blackboard Learn sitesi web adresi
  • Kullanıcı adınız
  • Şifreniz

Çoğu durumda kurumunuzun verdiği web adresi sizi oturum açma sayfasına yönlendirir. Başka bir konuma yönlendirilirseniz bir oturum açma düğmesi veya özel bir portal alanı arayın.

Kurumunuzun sitesini bulamıyorsanız kurumunuzun adı + Blackboard ifadesini web’de aratın veya BT yardım masanıza başvurun.

Blackboard uygulamasında oturum açma hakkında daha fazla bilgi için Blackboard Uygulaması Hakkında Sorular konusuna bakın.

Oturum açma sorunlarıyla ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Learn'de Oturum Açma Hakkında Öğrencilerin Sorduğu Sorular konusuna bakın


Bu sayfada, şu konular hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz:


Oturum açtıktan sonra ne olur?

Yeni kullanıcılar, kendilerini bir profil oluşturmaya davet eden bir karşılama sayfası görür. Profil oluşturmadan önce, açılır penceredeki Blackboard Profilleri Hizmet Koşulları'nı kabul etmelisiniz. Hizmet koşullarını kabul etmezseniz size bazı araçlara erişim verilmeyecektir. Daha sonra profil oluşturmayı seçebilirsiniz.

Mevcut kullanıcılar Kurumum sekmesini görürler. Bu sekmeden, kaydolduğunuz kurslara erişebilirsiniz.

Es posible que la institución no le permita modificar su información personal, la contraseña o la configuración en Blackboard Learn. Puesto que Blackboard Learn suele compartir la información con otros sistemas del campus como, por ejemplo, la secretaría, puede que sea necesario garantizar que su información es la misma en todas las ubicaciones. Si este es el caso, su institución dispondrá de otro método para modificar la información. Para obtener más información, comuníquese con su institución.


Quiero cerrar sesión.

Seleccione Cerrar sesión en la parte inferior de la lista.

Si la institución utiliza un inicio de sesión único (SSO) para la autenticación de usuarios en Blackboard Learn, aparece un mensaje adicional cuando cierra sesión. Con el inicio de sesión único, puede utilizar múltiples aplicaciones después de haber iniciado sesión en solo una. Estas aplicaciones están configuradas para confiar mutuamente y compartir su autenticación en una sesión. Por ejemplo, la institución puede permitirle usar su cuenta de Google para iniciar sesión en Learn. Si ya está conectado a su cuenta de Google en el navegador actual, también se iniciará la sesión en Learn automáticamente.

Cuando cierre una sesión de inicio de sesión único, Blackboard Learn le preguntará si desea cerrar todas las sesiones relacionadas o continuar. Si no hace nada, el sistema cierra todas las sesiones al cabo de dos minutos. Si quiere continuar en su sesión, tendrá que iniciar sesión de nuevo por su seguridad.


Mi cuenta está bloqueada. ¿Cómo la desbloqueo?

Por su seguridad, el sistema puede bloquearlo si no escribe su nombre de usuario o la contraseña correctamente demasiadas veces o si el proceso de inicio de sesión demora mucho tiempo.

Es posible que la institución le permita desbloquear la cuenta si restablece la contraseña. Seleccione ¿Ha olvidado su contraseña? y siga las instrucciones para restablecer la contraseña y desbloquear la cuenta.

Si la institución no le permite desbloquear la cuenta, tendrá que esperar hasta que caduque el período de bloqueo o deberá comunicarse con el servicio de asistencia de TI de la institución para que desbloquee la cuenta. Si no sabe cómo hacerlo, busque en la Web el nombre de su institución + servicio de asistencia, o consulte la página de inicio de sesión para obtener un enlace de asistencia o información de contacto.


Oturumları anlama

Oturum zaman aşımı

Üç saat süreyle hiçbir şey yapmazsanız kullanıcı oturumunuz sona erer ve oturumunuz otomatik olarak kapatılır. Şu gibi durumlarda, Learn'de etkin olarak çalışıyor olsanız bile hiçbir şey yapmıyor gibi görünebilirsiniz:

  • Zengin içerik düzenleyicisinde bir Ödev gönderimi yazıyor olabilirsiniz.
  • Ultra Belgesi oluşturuyor olabilirsiniz.

Learn'ü kullanmaya devam etmek için tekrar oturum açmanız gerekir. Bir sayfayı kaydeder veya bir düğmeyi tıklatırsanız oturum yenilenir ve üç saat daha etkin kalır.

Oturumunuz kapatılmadan 6 dakika önce bir uyarı görürsünüz. Etkin kalmak için uyarıyı kapatın.

Uzun bir süre boyunca bilgisayardan uzak kalırsanız oturumunuzu uzatmanız mümkün olmaz. Uyarıyı kapattığınızda, oturum açma sayfasına dönmek yerine bulunduğunuz sayfaya geri dönersiniz. Bu, yazdığınız şeyleri kaybetmeden kopyalamanızı sağlar. Sayfadaki herhangi bir bağlantıyı veya düğmeyi tıklattığınızda, oturum açma sayfasına geri dönersiniz.

Etkin oturumu sonlandırma

Kurumunuz, veri güvenliğinizi artırmak amacıyla, oturumunuz devam ediyor olsa bile sistem yöneticisi tarafından belirtilen bir süre sonra yeniden oturum açmanızı zorunlu tutabilir. Oturumun sonlandırılması, o andaki etkinliğinizden bağımsız olarak gerçekleşir. Şu şekilde bir uyarı alırsınız: "Blackboard Learn oturumunuz sona ermek üzere. Çalışmanızı kaydedin ve yeniden oturum açın." Oturumunuz kapatıldıktan sonra tekrar oturum açabilir ve çalışmanıza devam edebilirsiniz.

Eş zamanlı oturum kısıtlamaları

Kurumunuz, aynı anda birden fazla cihazdan Learn'e erişmenize kısıtlama getirebilir. Kurumunuzun izin verdiği eş zamanlı oturum sayısını aşarsanız oturumunuz otomatik olarak kapatılır. Örneğin, kurumunuz aynı anda iki oturuma izin veriyorsa ve o anda hem dizüstü bilgisayarınızda hem de telefonunuzda oturum açmış durumdaysanız üçüncü bir cihazda oturum açmanız hâlinde en eski oturumunuz kapatılır.

Ayrıca, bir cihazdaki iki ayrı tarayıcıda oturum açmak, iki eş zamanlı oturum olarak sayılır. Başka bir cihazda oturum açtığınız takdirde, bu son oturum, eş zamanlı açılmış üçüncü oturum olarak değerlendirilir.


Blackboard Learn'de oturum açma hakkındaki videoyu izleyin

Aşağıdaki anlatımlı video, bu sayfada yer alan bazı bilgilerin görsel ve işitsel bir temsilini sağlar. Videoda nelerin gösterildiğine ilişkin ayrıntılı bir açıklama için videoyu YouTube'da açın, Diğer İşlemler'e gidin ve Metin Dökümünü Aç'ı seçin.

Video: Blackboard Learn'de nasıl oturum açılır?