Esta información se aplica solo a la vista de cursos Ultra.

Değerlendirmelerde gözetmenlik hakkında

Değerlendirme hazırlarken, öğrenci gönderimlerinde akademik dürüstlüğü ve doğruluğu teşvik etmek için birçok seçeneğiniz bulunur. Ancak çevrim içi gönderimler, öğrencilerin fiziksel sınıf dışında çalışma göndermesine olanak tanır. Öğrenciler, gönderim taslaklarını hazırlarken izin verilmeyen materyallere başvurma olanağına sahip olabilir. Ek araçlara sahip olunmadığında akademik dürüstlüğün korunması zor olabilir.

Öğrencilerin deneme taslaklarını hazırlarken veya denemelerini gönderirken haricî kaynaklardan etkilenmediğine emin olmak için, gözetmenli değerlendirmeler dağıtabilirsiniz.

Gözetmenli değerlendirmeler, gözetim hizmetleri sağlayan araçlarla yapılır. Bu hizmetler kurumunuzda etkinleştirilmiş durumdaysa onları, ödevlerin ve testlerin Ayarlar alanından ekleyebilir ve yapılandırabilirsiniz. Öğrenciler ve eğitmenler, değerlendirme başlığından onun gözetmenli bir değerlendirme olduğunu görebilir.

This is how a proctored exam looks like.

Süreli bir değerlendirme kullanıyorsanız değerlendirmenin süreölçeri, gözetmenli hizmetlerin ayarları onaylanana kadar başlatılmaz. Öğrencilere değerlendirme için tam zaman verilir.

Assessment security message telling students they must meet the proctor requirements for their test to start.

Gözetim hizmetleri ekleme

Test veya ödev ayarlarında, Değerlendirme Güvenliği bölümündeki Gözetmenlik Ayarlarını Yapılandır'ı seçin. Entegrasyon kurumunuzda etkinleştirilmediyse şu ileti görünür: Hizmet kullanılamadığından değerlendirme güvenliği devre dışı. Yardım için kurumunuzun yöneticisiyle iletişime geçin.

These are the steps for a proctored assessment.

Menüden gözetim hizmetinizi seçin ve değiştirme anahtarını Gözetimi etkinleşir ayarına kaydırın. Gözetmenlik hizmetinin gerektirdiği ek ayarları yapın ve Kaydet'i seçin. Değerlendirme Ayarları içinde seçtiğiniz gözetmenlik hizmeti görünür.

Gözetmenli değerlendirmelerde süreölçer ekleyebilir, soruları ve yanıtları rastgele sıralayabilir, birden fazla denemeye izin verebilir ve hedefleri eşleştirebilirsiniz. Güvenli değerlendirmeyi etkinleştirdiğinizde belirli değerlendirme ayarları çalışmaz. Güvenli değerlendirmelerde çevrim dışı gönderimleri toplayamaz veya grupları atayamazsınız.

Ödeve not verme ile ilgili daha fazla bilgi

Teste not verme ile ilgili daha fazla bilgi