Diese Informationen gelten nur für die Ultra-Kursansicht.

Nitelikli ekip arkadaşı değerlendirmesi gerektiren bir ödev gönderebilirsiniz.

 1. Kursunuzun ana sayfasından, ödevin bulunduğu bölümün adını bulun. Bölümünüzün adını bilmiyorsanız eğitmeninize sorun:
 1. İncelemenizi bekleyen gönderimlere doğrudan Son Tarih veya Takvim görünümlerinden de erişebilirsiniz. Bu, bekleyen görevlerinizi incelerken harekete geçmenizi kolaylaştırır.
The "Due Date" and "Calendar" views from the Student's view is open with two available submissions highlighted.
 1. Teslim tarihini, tamamlamanız gereken ekip arkadaşı incelemelerinin sayısını ve ekip arkadaşı incelemesi son tarihini görüntülemek için ödevi seçin. Eğitmeniniz bu ödev için bir dereceli puanlama anahtarı eklediyse onu da görebilirsiniz.
 1. Şunları dikkate alın:
  • Yanıtlarınızın orijinalliğini garantilemek için yalnızca bir kez gönderimde bulunma hakkınız vardır.
  • Kendi çalışmanızı göndermeden, ekip arkadaşı incelemesi dönemi başlamış olsa bile ekip arkadaşı incelemenizi başlatamazsınız.
  • İncelenecek yeterli sayıda gönderim yoksa veya ekip arkadaşı incelemesi dönemi henüz başlamamışsa ekip arkadaşı incelemenizi başlatamazsınız.
  • Ödevinizi ve ekip arkadaşı incelemelerinizi teslim tarihlerinden sonra gönderebilirsiniz ancak gönderimleriniz geç olarak işaretlenecektir. Sürecin bir parçası olarak kalırsınız ancak kendiniz için minimum sayıda ekip arkadaşı incelemesi alamayabilirsiniz.
 2. Değerlendirmeyi Görüntüle'yi seçin. Ödeviniz üzerinde çalışmaya başladıktan sonra, ekler ve başka dosyalar yükleyebilirsiniz. Çalışmanızı bir noktada duraklatmak ve ödevinizi daha sonra göndermek isterseniz Kaydet ve Kapat'ı seçin. İstediğiniz zaman geri dönüp devam edebilirsiniz.
 1. Tüm ödevlerinizi içinize sinecek şekilde tamamladıktan sonra gönderin. Gönderim İşleminin tamamlanması için gönderiminizi onaylamanız gerekecektir.
 2. Gönderiminizin ardından, çalışmanızı tekrar görmek için Gönderimi görüntüle'yi seçebilir veya sizi bekleyen incelemeler varsa Ekip arkadaşı incelemelerini başlat'ı seçebilirsiniz. Ekip Arkadaşı İncelemesi seçeneği, kontrol etmeniz gereken incelemeler mevcut olana kadar devre dışı kalacaktır.
 1. Ekip arkadaşı incelemeleri hazır olduğunda, Ekip arkadaşı incelemelerini başlat düğmesini seçin. Bu seçenek kullanılamıyorsa yeterli sayıda hazır ekip arkadaşı incelemesi ödevi yok demektir. Daha sonra tekrar deneyebilir veya daha fazla bilgi için eğitmeninizle iletişime geçebilirsiniz.
 1. Ekranın sol tarafına sınıf arkadaşınıza geri bildiriminizi yazın. Yorumlarınızı kaydetmek için Kaydet'i seçebilir veya geri bildiriminizi tamamlayıp göndermek için Gönder'i seçebilirsiniz. Bu aşamada, eğitmeniniz ödev içeriğinin içine dâhil etmenizi söylemediği sürece sınıf arkadaşınızın adını görmeyeceksiniz.
  Geri bildiriminizi gönderdikten sonra, bir sonraki ekip arkadaşı incelemesine geçmek için döner menüyü kullanın.
 1. Süreçte ilerledikçe, gönderimlerinizin durumunu görebilir ve tamamlanması gerekenlere geri dönebilirsiniz.
 1. Tüm ekip arkadaşı incelemelerinizi tamamladığınızda, kendi gönderiminizi ve sağladığınız geri bildirimi görebilir, ancak onu düzenleyemezsiniz.

 2. Geri bildirimde bulundukça ve geri bildirim aldıkça, ödev gönderiminizde güncelleştirmeler ve farklı içerikler görürsünüz. Eğitmeniniz, ekip arkadaşlarınız ve siz, Etkinlik Akışı aracılığıyla gönderilerdeki ilgili değişiklikler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

  Eğitmeniniz yeni incelemeler geldiğinde bildirim alır, siz de incelemelerinize not verildiğinde bildirim alırsınız.

 1.   
 1. Ödevinizi veya ekip arkadaşı incelemelerinizi geç gönderirseniz yine de sürecin bir parçası olarak kalabilirsiniz ancak bazı kısıtlamalar söz konusu olacaktır. Örneğin, ödeviniz için gereken minimum ekip arkadaşı incelemesi sayısına ulaşamayabilir ya da bir veya birkaç sınıf arkadaşınızın en az bir ekip arkadaşı incelemesinin eksik kalmasına yol açabilirsiniz.

Ödevleri gönderme hakkında daha fazla bilgi

Etkin olmayan öğrencilere ve silinen denemelere ilişkin ekip arkadaşı incelemeleri

Eğitmen, ekip arkadaşı incelemelerini içeren bir öğrenci gönderimini sildiğinde, bu incelemeleri kaybedeceğine ilişkin bir uyarı mesajı alır. Etkilenen öğrencilerin listesi görünür.

Ekip arkadaşı incelemelerine not verirken veya göz atarken, etkin olmayan veya erişim izni bulunmayan bir öğrencinin gönderimi yine de erişilebilir olacaktır.

Öğrenci, etkin olmayan veya erişim izni bulunmayan bir öğrenciye ait olduğu için artık erişilebilir olmayan bir öğrenci gönderimi üzerinde inceleme başlatmış veya incelemesini tamamlamışsa artık bu incelemeye erişemediğini görür. Öğrenci, kendisi isterse veya eğitmen tarafından talep edilirse farklı bir incelemeye başlayabilir. Eğitmen, öğrencinin artık erişilemeyen bir incelemeyi tamamladığını görebilir ve uygun görürse öğrencinin başka bir incelemeyi tamamlamasına gerek olmadığını bildirebilir.

The Assignment panel from a Student's view is open with 1) a "One or more submissions for your peer reviews are no longer available" warning message displayed and highlighted, and 2) a "This submission is no longer available" warning message highlighted.