La institución controla si estará habilitado el método de calificación integrada.

Acceder a la página Calificar actividad

Puede comenzar a calificar en la página Necesita calificación o en el centro de calificaciones. En la página Calificar actividad, puede ver, comentar y calificar archivos de actividades enviados por los alumnos.

Más información sobre la página Necesita calificación

Más información sobre la asignación de calificaciones en el centro de calificaciones

Más información sobre las tareas atrasadas

Elegir ubicación de descarga de archivos

En la mayoría de los navegadores, puede seleccionar dónde se descargarán los archivos que abra en los cursos. Por ejemplo, en Chrome, vaya a Configuración > Avanzada > Descargas. Puede seleccionar la ubicación de descarga de los archivos y elegir si desea que el navegador se lo pregunte siempre. En Safari, tiene las mismas funciones. Vaya a Preferencias > General > Ubicación de descarga de archivos. Puede realizar una búsqueda en Internet para obtener más información sobre las opciones de descarga de archivos en otros navegadores.


Enviar recordatorios sobre el trabajo del curso faltante

Puede enviar recordatorios por correo electrónico desde las columnas del centro de calificaciones a los alumnos y miembros de grupos a los que les falta trabajo del curso. Los estudiantes recibirán un correo electrónico generado por el sistema en el que se indica el curso, el trabajo del curso y la fecha de entrega, en caso de que haya asignado una.

Más información sobre el envío de recordatorios


¿Puedo calificar tareas con la aplicación?

Sí. Si su institución utiliza la versión de Blackboard Learn del cuarto trimestre de 2018 o una posterior, puede calificar actividades en la aplicación Blackboard Instructor.

Comience a calificar en la aplicación


¿Puedo calificar tareas directamente en el navegador?

Puede agregar anotaciones en los archivos de las actividades de los estudiantes y calificarlos directamente en el navegador con Bb Annotate. Bb Annotate es compatible con los mismos navegadores que admite Blackboard Learn.

Bb Annotate

Bb Annotate

Kurslarınızda satır içi not vermeyi kullanmak için Bb Annotate'i kullanabilirsiniz. Bb Annotate, öğrencilere özelleştirilebilir geri bildirimler sağlamak üzere daha güçlü bir özellik seti sunar. Özellikler arasında kenar çubuğu özet görünümü, serbest çizim araçları, çeşitli renk seçenekleri ve çok daha fazlası yer alır.


Bb Annotate not verme iş akışı

Ödev Gönderimi sayfasında, desteklenen dosya türleri tarayıcı içinde açılır. Tarayıcıda görüntüleyebileceğiniz ve açıklama ekleyebileceğiniz belge türleri şunlardır:

 • Microsoft® Word (DOC, DOCX)
 • Microsoft® PowerPoint®(PPT, PPTX)
 • Microsoft® Excel® (XLS, XLSX)
 • OpenOffice® Belgeleri (ODS, ODT, ODP)
 • Dijital Görüntüler (JPEG, JPG, PNG, TIF, TIFF, TGA, BMP, HEIC)
 • Kaynak kodu (Java, PY, C, CPP, vb.)
 • Medikal Görüntüler (DICOM, DICM, DCM)
 • PDF
 • PSD
 • RTF
 • TXT
 • WPD

Visual Basic benzeri Office Suite makroları desteklenmez.

Açıklama ekleme oturumlarının süresi bir saat sonra sona erer. Oturumunuz sona ermeden önce bir uyarı iletisi alırsınız. Tamamlanan ek açıklamalarınız, geri bildirimleriniz ve dosyalarınız sayfada kaydedilir. Geri döndüğünüzde, çalışmaya devam edebilirsiniz.

Pdf görüntüleyicide, açıklama amaçlı olarak animasyonlu gif'lerin yalnızca ilk kareleri gösterilir. Animasyonlu gif'i görüntülemek için gönderimi indirin.

Orijinal biçimlendirme ve eklenen görüntüler korunur. Öğrenci desteklenmeyen bir dosya göndermişse bu dosyayı indirmeniz istenir. Düzenleyici yoluyla oluşturulan ödev gönderimleri, satır içi not verme ile uyumlu değildir.

Bb Annotate; Firefox, Chrome, Edge ve Safari'nin son sürümlerinde desteklenmektedir.

Editing menu

Esnek tasarımın bir parçası olarak, ekran boyutuna göre menü görünümü değişir. Orta ve küçük boyutlu ekranlarda Belge Görünümü ayarları, görüntülediğiniz sayfa numarasını gösterir. Anlatım araçları, Anlatım araçlarını Görüntüle simgesinin altında sıralanır. Küçük ekranlarda İçerik Kitaplığı gizlidir.

Soldan sağa doğru menü seçenekleri

 • Kenar çubuğu: Gönderimin Küçük Resim, Ana Hat veya Ek Açıklama görünümlerini görüntüleyin.
 • Sayfalar: Gönderimdeki farklı sayfalara geçmek için okları kullanın.
 • Kaydırma: Sayfadaki gönderimi taşıyın.
 • Yakınlaştırma/Uzaklaştırma ve Sığdırma: Gönderimi yakınlaştırıp uzaklaştırın veya görünümü sayfaya sığacak ya da en uygun boyuta getirecek şekilde ayarlayın.
 • Anlatım araçları: Özelliklerini görüntülemek her bir aracı seçin.

  Her araç için seçiminiz, gönderimler arasında kaydedilir.

 • Çizim, Fırça ve Silgi: Gönderim üzerinde çeşitli renkler, kalınlık ve saydamlık ayarları ile serbest çizimler yapın. Ek açıklamaları kaldırmak için silgiyi seçin. Silgiden yararlanarak serbest çizimin bir kısmını silebilir veya çizimin tamamını silmek için Delete simgesini seçebilirsiniz.
 • Görüntü veya Damga: Önceden yüklenmiş bir damgayı seçebilir veya gönderime eklenecek kendi özel damganızı ya da görüntünüzü oluşturabilirsiniz.
 • Geri al: Yapmış olduğunuz son işlemi geri alın veya önceki hâline döndürün.
 • Yinele: Son yaptığınız işlemi tekrarlayın.
 • Metin: Gönderime doğrudan metin ekleyin. Metni taşıyabilir, düzenleyebilir ve değiştirebilirsiniz. Ayrıca; metnin yazı tipini, boyutunu, hizalamasını ve rengini seçebilirsiniz.
 • Şekiller: Çizgi, Ok, Dikdörtgen, Elips, Çokgen ve Çoklu çizgi'yi seçin. Her şeklin renk, genişlik, saydamlık ve daha birçok özelliğini değiştiren kendi ayarları mevcuttur.
 • Yorum: Yorumlarda geri bildirim sağlayın. Yorumlarınız, gönderimin yanındaki bir panelde görünür. Anonim düğmesini seçerek yorumlarınızı anonim yapabilirsiniz. Yalnızca kurumunuz anonim özelliğini etkinleştirdiyse anonim yorumlar yapabilirsiniz.

  Öğrenciler ek açıklamalar içeren dosyalara erişebilir ancak kendi gönderimlerine açıklama ekleyemez.

 • Yazdır veya İndir: Gönderimi ek açıklamalarla birlikte yazdırın veya indirin.

  Bazı tarayıcıların yerleşik PDF görüntüleyicisinde bilinen bir sorun nedeniyle tüm ek açıklamalarınız görüntülenmeyebilir. Açıklama eklenen PDF dosyalarını lütfen Adobe Acrobat gibi bağımsız bir PDF görüntüleyicide görüntüleyin.

 • Ara: Gönderimde belirli bir metni arayın.
 • İçerik Kitaplığı: Yeniden kullanılabilir bir yorum kümesi oluşturun. Kitaplıkta yorum ekleyebilir, düzenleyebilir, silebilir ve arayabilirsiniz. Menüden, doğrudan gönderim sayfasına yorum da ekleyebilirsiniz. İçerik Kitaplığı'na yeni bir yorum eklemek için artı işaretini seçin. Kitaplıktaki içeriklere Yorum papabilir, içerikleri Pano'ya kopyalayabilir, düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Kaydedilmiş yorumları aramak için anahtar kelimeleri veya ifadeleri yazın.<

  İçerik Kitaplığı yalnızca SaaS ortamlarında mevcuttur.

 • Vurgulayıcı: Gönderimin vurgulamak amacıyla belirli bölümlerini seçin. Siz gönderimdeki metni vurgularken ek bir menü açılır. İşaretlenen bölümü vurgulayabilir, üstü çizili, altı çizili veya dalgalı yapabilir ya da bu bölüme yorum ekleyebilirsiniz.

Blackboard Learn'de Annotate hakkındaki videoyu izleyin

Aşağıdaki anlatımlı video, bu sayfada yer alan bazı bilgilerin görsel ve işitsel bir temsilini sağlar. Videoda nelerin gösterildiğine ilişkin ayrıntılı bir açıklama için videoyu YouTube'da açın, Diğer İşlemler'e gidin ve Metin Dökümünü Aç'ı seçin.Video: Blackboard Learn'de Annotate, Blackboard Learn kurslarınızda satır içi not vermek için kullanılabilecek Annotate araçlarına ilişkin bir tanıtım sağlar.