Sınıf arkadaşlarınızı, eğitmeninizi veya başka bir Blackboard Learn kullanıcısını mı arıyorsunuz? İletişim bilgilerini sizinle paylaşmayı seçmiş olan kişileri çeşitli yerlerde bulabilirsiniz.


Kurs katılımcı listesi

Katılımcı listesi sayfasında, temel profil kartlarına erişip kullanıcıların kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Tüm kurs üyeleri katılımcı listesinde görünür ve kendinizi listeden çıkaramazsınız. Katılımcı listesine Kurs İçeriği sayfasından erişebilirsiniz.

Profil sayfanızdan karşıya resim yükleyebilirsiniz. Resim eklemezseniz katılımcı listesinde genel bir siluet görünür. Profil resminiz; gruplar, tartışmalar, konuşmalar ve iletiler bölümlerinde etkinliğinizin yanında da görünür.

Daha fazla bilgi görüntülemek için bir adı seçin. Bilgilerinize kimlerin erişebileceğini, profilinizin gizlilik ayarlarından belirleyebilirsiniz.

Görünümünüzü değiştirme. Notlar görünümünü veya Not Verilebilir Ögeler görünümünü seçebilirsiniz. Oturumu kapatsanız dahi katılımcı listesi siz değiştirene kadar seçili görünümde kalır.

  • Notlar görünümü; önce role, sonra da soyadına göre otomatik olarak sıralanır. Önce öğretim elemanları görünür. Listeyi manuel olarak sıralamak için Not verilebilir ögeler görünümüne geçin.
  • Not verilebilir ögeler görünümü, varsayılan olarak soyadına göre sıralanır. İçerikleri sıralamak için Ad veya Rol sütun başlıklarını seçin.

Bilgilerinizi düzenleyin. Adınızın yanındaki menüyü açın ve Üye bilgilerini düzenle öğesini seçin. Bilgilerinizi, katılımcı listesinden veya profil sayfanızdan güncelleştirebilirsiniz.

Profil kartlarından iletişim kurma. Açılır profil kartını açmak için bir profil resmi seçin ve iletileri gönderin. Kuruluşunuz izin veriyorsa profil kartlarında kullanıcı adları görüntülenir.

Listeyi Ara Eğitim asistanınıza ulaşın veya yeni bir çalışma ortağı bulun. Katılımcı Listesi'nde Ara'yı seçin ve eşleşen sonuçları görmek için arama kutusuna bir ad, kullanıcı adı veya en az iki harf yazın. Yeni arama yaptığınızda daha önce seçili olan filtreler temizlenir.

Görünümünüzü filtreleyin. Katılımcı listesini eğitmenler veya destek birimi gibi rollere göre görüntüleyebilirsiniz. Filtre seçenekleri kursunuzda bulunan rollere göre değişir.