Diese Informationen gelten nur für die Ultra-Kursansicht.

Diese Informationen gelten nur für die Ultra-Umgebung.

Atletizm danışmanları, ebeveynler, antrenörler ve diğer kullanıcılar, kendilerini öğrenim yolculuklarında etkin şekilde desteklemek için kurslarındaki öğrencilerin ilerleme durumunu izlemeye ihtiyaç duyar. Gözlemci rolü, kullanıcıların eğitmen olmalarına gerek kalmadan öğrencilerin ilerleme durumunu görmelerini sağlar. Düz bir dosya kullanarak öğrencilerle hem tek tek hem de toplu olarak gözlemci ilişkilendirmeleri oluşturabilirsiniz.

Gözlemciler, şu bilgilere erişebilir:

  • Son Erişim Tarihi. Öğrencinin kursa en son ne zaman eriştiğini görüntüleyin.
  • Öğrenci'nin Notlar Sekmesi. Bu sekmede; genel not, yaklaşan ve zamanı geçen son tarihler, öğrenciye tanınan istisnalar hakkındaki bilgiler ve gecikme göstergeleri gibi öğrencinin aldığı notlarla ilgili ayrıntılar yer alır.
Grades tab of a student on an Observer dashboard
  • Öğrenci'nin İlerleme Durumu Sekmesi. Öğrencinin kurs içeriğinde gezinme biçimini sergilemeye odaklanan bu sekme; öğrencinin görebildiği ögeleri, tamamlanma veya ilerleme durumu göstergeleriyle birlikte görüntüler.
Progress tab of a student on an Observer dashboard

Bir öğrencinin ilerleme durumunu görüntülemek için kursta ilerleme durumunu izleme özelliği etkinleştirilmiş olmalıdır.

Gözlemciler, gözlemlemek istedikleri öğrenciyi ve ardından odaklanmak istedikleri kursu seçebilecekleri özel bir panoya erişebilir. Bu panodan hem Orijinal hem de Ultra kurslarına erişilebilir ve bu kurslar takip edilebilir.

Bir öğrenciyi gözlemlemek için Araçlar'a gidin. Panonuza gitmek için Gözlemci Panosu'nu seçin.

The Observer Dashboard, showing two students available for observation