Öğretim ve öğrenim deneyiminizi iyileştirmek için sürekli yenilenerek gelişiyoruz.

Yeni özelliklerle ilgili bilgi yayımlandığında e-posta bildirimi almak için bu sayfayı takip edin


Kayıt oynatma hızını ayarlama

Sürekli Dağıtım Collaborate Ultra 21.18 | Üretime Hazır Sürüm: 14 Ekim 2021
Yeni özellikler

Her geçen gün, daha fazla sayıda öğrenci, kaçırdıkları oturumlarla arayı kapatmak ve konuları daha iyi özümsemek amacıyla içeriğe gözatmak için kayıtlardan yararlanıyor. Bunu aklımızda tutarak ve öğrenci geri bildirimlerine kulak vererek, artık herkesin ihtiyacına göre kaydın hızını ayarlayabilmesini sağladık.

Bu özellik sayesinde, kayıtlı videoları oynatmak için izleyiciler, çeşitli hızlar arasından (0,5x, 0,75x, 1x, 1,25, 1,5, 2x) seçim yapabilir.

Zaman kazanmak amacıyla veya anlaması daha kolay olduğu için izleyiciler artık kaydı hızlandırabilir. Söylenenlerin daha fazlasını yakalayabilmek amacıyla veya video farklı bir dilde olduğu için yavaşlatmayı da seçebilirler. Bunlar, kaydı oynatırken hızını değiştirebilmenin sağladığı avantajlara yalnızca birkaç örnektir.

Kayıtlar hakkında daha fazla bilgi

Playback speed option is located between the volume and closed caption options on the recording playback controls.

Tercih ettiğiniz dili seçin

Sürekli Dağıtım Collaborate Ultra 21.14 | Üretime Hazır Sürüm: 12 Ağustos 2021
Yeni özellikler

Şimdiye kadar, Collaborate, tarayıcınızda ayarlı dili varsayılan olarak kullanıyordu. Ancak, tercih ettiğiniz dil bu olmayabilir. Artık Oturum Ayarları'ndan, oturum sırasında kullanılacak varsayılan diliniz olarak Collaborate tarafından desteklenen herhangi bir dili seçebilirsiniz. Yaptığınız tercih, bu cihazda daha sonra açacağınız oturumlar için tarayıcınız tarafından hatırlanacaktır.

Tercih ettiğiniz dili nasıl seçeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin

 

Galeri görünümü dinamik ayarı

Sürekli Dağıtım Collaborate Ultra 21.12 | Üretime Hazır Sürüm 8 Temmuz 2021
Güncelleştirilen özellikler

Video akışları, özellikle galeri görünümünün şu anda desteklediği aynı anda 25 video gösterimi gibi çok sayıda videonun söz konusu olduğu durumlarda, ağ bağlantınızın veya cihazınızın aşırı yüklenmesine neden olabilir. Collaborate, deneyiminizi izleyecek ve yük çok arttığında video sayısını otomatik olarak 4'e indirerek deneyiminizi iyileştirecektir. Bu durumda, ekranınızın üst kısmındaki başlıkta bir bildirim gösterilecektir.

Galeri görünümü dinamik ayarı hakkında daha fazla bilgi edinin

Collaborate oturumu açık. Ekranın üst kısmındaki uyarı başlığı ve Ayarlarım içindeki Otomatik (önerilen) seçeneği vurgulanmış durumda.

Yeni beyaz tahtanın kullanıma sokulma takvimine ilişkin duyuru

Sürekli Dağıtım Collaborate Ultra 21.12 ve 21.14 | Üretime Hazır Sürüm: 8 Temmuz - 19 Ağustos 2021
Yeni özellikler

Yeni beyaz tahta sayesinde, tüm katılımcılar daha iyi biçimlendirme ve kullanılabilirlik ile kalıcılığı artırılmış ek açıklamaların keyfini sürebilir. Ek açıklama araçlarında yapılan iyileştirmeler sayesinde, katılımcılar oturum beyaz tahtasında veya paylaşılan bir dosyada bu özelliklerden yararlanabilir.

  • Daha İyi Biçimlendirme: Ek açıklama araçlarına kalem ucu kalınlığı, yazı tipleri ve yazı tipi boyutu, renk dolgulu şekiller, oklar ve daha fazlasını ekledik.
  • Kullanılabilirlik: Ögeleri kopyalayıp yeniden kullanmak ve metin yapıştırmak daha kolay hâle geldi. Artık, ek açıklamaların bir kısmını silebilir veya tümünü temizleyebilirsiniz. Çok satırlı metin blokları, metin kaydırma ve ek açıklamaların tümünü temizlemeye karşı güvenlik önlemleri mevcut.
  • Özel oda gruplarıyla etkileşim: Bir dosyaya ana odada ek açıklamalar getirebilir ve ardından dosyayı ek açıklamalarıyla birlikte özel oda grupları ile paylaşabilirsiniz. Özel oda grubuna ait ek açıklamalar içeren bir dosyayı da, ek açıklamalarıyla birlikte ana odaya aktarabilirsiniz.
  • Ek açıklamanın kalıcılığı: Beyaz tahtaya veya bir dosyaya yapılan ek açıklamalar, oturumda kaydedilir. Yeni bir şey paylaşabilir, yeni bir slayta gidebilir veya paylaşmayı durdurabilirsiniz. Ek açıklamalar kalacaktır. Tümünü kaldırmak için Ek Açıklamaları Temizle'yi seçin.

    Birden çok sayfalı bir beyaz tahtaya sahip olmak için birkaç sayfadan oluşan boş bir dosya oluşturun.

Yeni beyaz tahtada işaretçi bulunmaz. Ancak, kendi işaretçinizi (ok, nokta) kolayca çizebilir ve hareket ettirebilirsiniz.

İşaretçi olarak kullanmak üzere beyaz tahtaya bir ok çizin. Vurgulamak istediğiniz yerlere taşımak için oku seçin.

Kullanıcı deneyimi iyileştirmeleri

Sürekli Dağıtım Collaborate Ultra 21.12 | Üretime Hazır Sürüm 8 Temmuz 2021
Güncelleştirilen özellikler

Geri bildirimleri dikkate alarak, Collaborate'te iyileştirmeler yaptık.

  • Önceden, kayıtlar arayüzündeki "tarih", bitiş tarihi ve saatini ifade ediyordu. Bunu, kaydın başlangıç tarihini ve saatini gösterecek şekilde değiştirdik. Arayüz, süreyi de içeriyor.