Öğretim ve öğrenim deneyiminizi iyileştirmek için sürekli yenilenerek gelişiyoruz.

Yeni özelliklerle ilgili bilgi yayımlandığında e-posta bildirimi almak için bu sayfayı takip edin


Kayıt oynatma hızını ayarlama

Sürekli Dağıtım Collaborate Ultra 21.18 | Üretime Hazır Sürüm: 14 Ekim 2021
Yeni özellikler

Her geçen gün, daha fazla sayıda öğrenci, kaçırdıkları oturumlarla arayı kapatmak ve konuları daha iyi özümsemek amacıyla içeriğe gözatmak için kayıtlardan yararlanıyor. Bunu aklımızda tutarak ve öğrenci geri bildirimlerine kulak vererek, artık herkesin ihtiyacına göre kaydın hızını ayarlayabilmesini sağladık.

Bu özellik sayesinde, kayıtlı videoları oynatmak için izleyiciler, çeşitli hızlar arasından (0,5x, 0,75x, 1x, 1,25, 1,5, 2x) seçim yapabilir.

Zaman kazanmak amacıyla veya anlaması daha kolay olduğu için izleyiciler artık kaydı hızlandırabilir. Söylenenlerin daha fazlasını yakalayabilmek amacıyla veya video farklı bir dilde olduğu için yavaşlatmayı da seçebilirler. Bunlar, kaydı oynatırken hızını değiştirebilmenin sağladığı avantajlara yalnızca birkaç örnektir.

Kayıtlar hakkında daha fazla bilgi

Playback speed option is located between the volume and closed caption options on the recording playback controls.

Blackboard Learn grupları ile özel oda grupları entegrasyonu

Sürekli Dağıtım Collaborate Ultra 21.16 | Üretime Hazır Sürüm: 9-13 Eylül 2021
Yeni özellikler, Blackboard Learn entegrasyonu

Blackboard Learn kursunuzda oluşturulan gruplar, artık kursunuzdaki özel odalar için Collaborate oturumlarında da kullanılabilir. Eğitmenler, özel oda gruplarını önceden oluşturmak için mevcut kurs gruplarını kullanarak zaman kazanabilir. Mevcut öğrenci iş birliği üzerine inşa edin. Bu entegrasyon sayesinde, öğrenciler eğitmen için ilave iş yükü yaratmadan kendi gruplarında kalabilirler. Collaborate oturumunda, eğitmen de biraz esnekliğin tadını çıkararak Learn'deki grupları etkilemeden grupları gerektiği şekilde ayarlayabilir. Örneğin; katılımcılar arasında grupları dengeleyebilirler.

Collaborate ve Blackboard Learn grupları entegrasyonu, SaaS dağıtımında kullanılabilir. Her iki deneyime de uygulanır:

  • Orijinal kursu deneyimi grup kümeleri (bağımsız gruplar hariç)
  • Ultra kurs deneyimi, kurs seviyesi grupları

Collaborate ve Blackboard Learn grupları entegrasyonu, 9-13 Eylül tarihleri arasında aşamalı olarak yayınlanacak.

Tarayıcı desteklenmiyor uyarısı

Sürekli Dağıtım Collaborate Ultra 21.16 | Üretime Hazır Sürüm: 9 Eylül 2021
Yeni Özellikler

En iyi deneyimi elde etmek için, katılımcıların oturumlara desteklenen bir tarayıcı üzerinden katılması gerekir. Katılımcılar desteklenmeyen bir tarayıcı üzerinden de oturuma katılabilirler ancak deneyimleri aynı olmayacaktır. Bazı eski cihazlar, kullanıcıların tarayıcılarını güncelleştirilmesine izin vermeyebilir. Bazen de kullanıcılar tarayıcılarının desteklenmediğini fark etmez ve karşılaştıkları tarayıcı güncelleştirmesi yoluyla çözümlenebilecek sorunlar için destek masalarına başvurur.

Kullanıcı gruplarımız, başvuru sayısını azaltmak ve deneyimlerini iyileştirmek amacıyla kendilerini önceden bilgilendirmemizi ve tarayıcılarını güncelleştirmeye teşvik etmemizi önerdi. Kullanıcıların yine de oturumlara girmesine izin veriyoruz. Ancak, en azından deneyimlerini iyileştirmek için ne yapabileceklerini biliyorlar. Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz. Okula geri dönüş deneyimini kolaylaştıracak şekilde bu konuyu çözümlediğimiz için mutluyuz.

Tarayıcı destek politikamız hakkında daha fazla bilgi