Alternatif biçimler

Ally, kurs içeriğinizin orijinalinden yola çıkarak alternatif biçimler oluşturur. Bu biçimler, öğrencilerin tek bir yerde her şeyi kolayca bulabilmesi için içeriğin orijinaliyle birlikte sunulur.

Sizin bir şey yapmanıza gerek kalmaz. Alternatif biçimler sizin için oluşturulur. İsterseniz herhangi bir nedenle, tek tek içerik ögeleri için alternatif biçimleri devre dışı bırakabilirsiniz.

Kullanılabilecek farklı biçimleri görüntülemek ve onları devre dışı bırakmak için gördüğünüz yerde Alternatif biçimleri indir simgesini tıklatın.

Alternatif biçimler hakkında daha fazla bilgi


Erişilebilirlik puanı göstergeleri

Ally, kursunuza eklenmiş olan her dosyanın erişilebilirliğini ölçer ve sonucuna ilişkin genel bir görünüm sunar. Puanlar, Düşük ile Mükemmel dereceleri arasında sıralanır. Puan ne kadar yüksek olursa sorunlar da o kadar az olur.

  • Düşük: Dosya erişilebilir değil ve acil olarak ilgilenilmesi gerekiyor.
  • Orta: Dosya kısmen erişilebilir durumda ve geliştirme yapılabilir.
  • Yüksek: Dosya erişilebilir durumda ancak daha fazla geliştirme yapılabilir.
  • Mükemmel: Dosya erişilebilir. Geliştirme yapılması gerekmiyor.

Düşük ile Yüksek arasında puan alan dosyalar için Ally, sorunları gösterir ve bu sorunların çözümüyle ilgili sizi adım adım yönlendirir.

Bir dosya bulun ve Erişilebilirlik puanını seçin. Adım adım ilerlemek için önünüzdeki adımları takip edin. Dosyadaki tüm sorunları görmek ve öncelikle hangi sorunların çözüleceğine karar vermek için Tüm Sorunlar'ı seçin.

Her bir düzeltmenin dosyanın erişilebilirliğini ne derece iyileştireceğini görmek için Tüm Sorunlar'ı seçin.

Erişilebilirlik puanları hakkında daha fazla bilgi


Eğitmen geri bildirimi

Ally, erişilebilirlik konusunda uzmanlaşabilmeniz için size ayrıntılı geri bildirim ve destek sağlar. Erişilebilirlik sorunları, bunların neden önemli olduğu ve nasıl düzeltilebilecekleri konusunda bilgi edinin. Hedef, yeşile ulaşmaktır. 

Eğitmen geri bildirimini açmak için Erişilebilirlik Puanı'nı seçin.Adım adım ilerlemek için önünüzdeki adımları takip edin. Dosyadaki tüm sorunları görmek ve öncelikle hangi sorunların çözüleceğine karar vermek için Tüm Sorunlar'ı seçin.

Her bir düzeltmenin dosyanın erişilebilirliğini ne derece iyileştireceğini görmek için Tüm Sorunlar'ı seçin.